Yükleniyor ...

AKÇA ŞİRKETLER TOPLULUĞU

Akça ailesi 1970 yılında Denizli’ye bağlı Hisar Köyü’nden Denizli’ye gelir. Burada taşımacılık ve biriket üretimi yapmaya başlarlar. 1976 yılında ilk traktör kepçe ile iş kapasitelerini arttırırlar ve 1980’e geldiğimizde ilk lastik tekerli yükleyicilerine sahip olurlar. Aile 1983 yılına gelindiğinde “Akça Ticaret Kollektif Şirketi Abdullah Akça ve Oğulları” ismiyle şirketleşir. 1984 yılında Denizli’de ilk kez yıkanmış kum satmaya başlar. 1985 yılında makine parklarını genişleterek hafriyat işlerine başlar. 1988 yılına girildiğinde yine bir ilke imza atarak Denizli’de ilk Hazır Beton Tesisi’ni kurarlar. 1994 yılında şirket baş döndürücü bir büyüme göstererek Akça Hazır Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. halini alır. Sonrasında hafriyat, hazır beton, asfalt üretimi, inşaat demiri gibi birçok alandaki girişimleri ile Akça Ailesi çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

 

AKÇA MAKİNA & OTOMOTİV

Akça Makina Otomotiv İletişim San. Ve Tic. A.Ş. Şubat 2001 yılında Volvo İş Makine’lerinin bayisi olur. Aynı yılın Temmuz ayında Volvo kamyon ile yedek parça ve servis bayisi olmak üzere sözleşme imzalar. Akça Makina’nın sorumluluk alanı Denizli, Muğla, Aydın, Isparta, Burdur, Antalya ve Uşak olmak üzere belirlenir ve 2002’nin Temmuz ayında yeni bir sözleşme ile sorumluluk alanı genişletilir. Böylece Ege Bölgesi’nde İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Afyon, Akça Makina’nın sorumluluk alanına girer. Yine Eylül ayında Volvo Otomotiv ile de Denizli bayiliği konusunda da sözleşme imzalanır. Akça Makina’nın 2001 yılından itibaren göstermiş olduğu başarı Volvo Türk’ü de memnun etmiştir. Volvo iş makinaları olarak Ege Bölgesi’nde 13 ilden sorumlu olarak Ege Bölge bayiliğini yapmaktadır. Balıkesir ilinde bölge müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için 2012 yılı başında bir şube kurulmuştur. Isparta ilinde bulunan gezici servis ağları ile müşteriyle sürekli temas halinde olup taleplere hızlı geri dönüşler yapılmaktadır. 2015 yılında da Isparta ilinde mini şube kurulmuştur. 2017 yılında ise Antalya’da hizmete açılan yeni plaza ile birlikte Volvo Otomotiv satış ve servis hizmetleri verilmeye başlanmıştır. Akça Makina Otomotiv A.Ş. Denizli ve Antalya illerinde Volvo marka otomobillerin satış ve satış sonrası hizmetini tecrübeli çalışanları ile birlikte tüm Türkiye’ye vermektedir.

Akça Ailesi, gelecek vizyonunun net olması ve güçlü aile bağları sayesinde günümüzdeki başarısına ulaşmıştır.

Bugün itibariyle Akça Makina 91 çalışanı, 6 şubesi, 33 servis aracı ile 13 ildeki bütün Volvo kullanıcılarına satış, servis ve yedek parça hizmetini aksatmadan, müşteri odaklı çözümleriyle vermektedir. Profesyonel satış ve satış sonrası kadromuz, 2001 yılından bugüne kadar olan gelişmemizdeki en önemli etkendir.

 

  • Çalışkanlık, Yenilikçilik
  • Kararlılık ve Tutarlılık
  • Güvenilirlik
  • Müşteri Odaklılık
  • Saygı ve Sevgi
  • Takım ruhuna sahip olmak